Yeni Bina
Mutfak
Lavabo
Lüks Odalar

Samsun'da Kız Yurdu Arayanlar Hoşgeldiniz!

Yeni binası, lüks ve rahat odaları, deneyimli personeli, düzenli temizlenen alanları, nitelikli hizmet anlayışı ile öğrencilerine 7/24 destek olan Neşe Kız Öğrenci Apartı samsun kız yurdu denildiğinde akla ilk gelmesi gereken yerdir. Nedenini aşağıdaki soruyu cevapladığınızda anlayacaksınız.Samsun'da Kız Yurdu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?Dikkat #1:  Yurdun konumuna dikkat edilmelidir.

Ondokuzmayıs Üniversitesi Atakum ilçesindedir. Atakum, Samsun'un en gelişmiş ve düzenli ilçesidir. Şehir merkezine yakın olması, sahil şeridi, park ve bahçeleri, alış-veriş merkezi, sosyal alanları ile öğrenci için yaşanılabilecek (Türkiye çapında) en güzel ilçelerinden biridir.

Samsun'un merkezinden üniversiteye kadar uzanan tramvay hattı vardır. Öğrencilerin çoğu tramvayı kullanır. Özel aracı olan öğrenciler Bafra - Samsun yolu üzerinden üniversiteye karayoluyla ulaşabilir. Seçilen yurdun Atakum'da olması ve tramvaya yakın olması ulaşım açısından öğrenciye avantaj sağlar.


#Varan 1: Samsun Neşe Kız Apartları, Atakum'da nezih bir konumdadır. Tramvaya ve karayoluna yürüyerek 2 dakika mesafededir.


Dikkat #2:  Bina güvenliği araştırılmalıdır.

Öğrenci yurdu seçerken bina güvenliğine özellikle dikkat etmelisiniz. Binanın deprem raporu, bina yaşı içerisinde yaşayan öğrencilerin yaşam konforunu ve güvenliğini doğrudan etkiler. Eski bir binada tesisat sorunları, ısı yalıtımı, tadilat, rutubet vb. sorunların yaşanması muhtemeldir. Bu sebeplerden öğrencilere yeni ve güvenli binalarda kalmalarını öneririz.

#Varan 2: Samsun Neşe Kız Apartları yeni, sağlam, deprem raporu alınmış binalarda hizmet vermektedir.


Dikkat #3:  Odalar geniş ve konforlu mu kontrol edilmelidir.

Öğrenciler için kalacakları odanın geniş ve ferah olması önemlidir. Kimse yıl boyu yatıp kalkacağı, ders çalışacağı yerin dar olmasını istemez. Ranzalı, çalışma masasının paylaşımlı olduğu dar odalar öğrenci için elverişli bir yaşam alanı değildir. Bu sebeple geniş odalar, bazalı yatak, öğrenciye özel mobilya sağlayan yurtlar tercih edilmelidir.

#Varan 3: Samsun Neşe Kız Apartları geniş ve ferah odalarda, bazalı yatak sistemi ile her kız öğrenci için özel çalışma masası, gardırop ve komidin sunar.


Dikkat #4:  İdari personel ve temizlik personeli nitelikli olmalıdır.

Kız öğrenci yurtlarında idari personelin anlayışlı, sorun çözebilen, samimi insanlar olması gereklidir. Temizlik personelinin düzenli, titiz çalışması ve cana yakın olması önemlidir.

#Varan 4: Samsun Neşe Kız Apartları deneyimli ve nitelikli personelleri ile öğrencilerine aile sıcaklığında kalabilecekleri, temizliği düzenli yapılan bir yuva sunmaktadır.

Konuyla ilgili öğrenci yorumlarını ulaşmak için tıklayın.

Dikkat #5:  7/24 güvenlik sağlanmalıdır.

Kız öğrenci için 7/24 personelin olması, güvenlik kameralarının 24 saat kayıt altında olması, kartlı giriş sistemin bulunması güvenlik ve acil durumlar için önemlidir.

#Varan 5: Samsun Neşe Kız Apartları 7/24 personel desteği sağlamaktadır. Güvenlik kameraları sürekli kayıt yapmaktadır. Kartlı giriş sistemine sahiptir.


Dikkat #6:  Yurtta kalan öğrenciler yurttan memnun mu, öğrenilmelidir.

Aslında özel yurt seçerken dikkat edeceğiniz en önemli etkenlerin başında gelir. Biz aklınızda kalsın diye bu öneriyi sona sakladık. Eğer öğrenciler kaldıkları yerden memnunsa bir dahaki sene de kalmaya devam ederler. Seçeceğiniz kız yurdu hakkında en kritik bilgileri yurtta kalmış ya da kalan öğrencilerden elde edebilirsiniz. Bu yüzden "samsun kız yurdu" arayışınıza, öğrenci görüşlerini alarak devam edebilirsiniz. Samsun Kız Öğrenci Yurdu görüşleri için tıklayın.

#Varan 6: Samsun Neşe Kız Apartları konfor, huzur ve rahatlığı, uygun fiyatlar ile sunar. Deneyimli personeli ile yıl içerisinde öğrencilerini memnun ettiği için yüksek doluluk oranları ile yeni sezona başlar. Neşe Kız Apartı hakkındaki öğrenci görüşlerine yukarıda linkten ulaşabilirsiniz.

Samsun Neşe Kız Apartları ile güvenli sağlam binalarda nezih ortamda temiz dairelerde lüks odalarda nitelikli personel ile aile sıcaklığında kampüse yakın merkezi konumda tramvaya çok yakın balkonlu odalarda yaşayın.